warte-uwagi-amerykanskie-albumy-hip-hopowe-z-2016-roku

Warte uwagi Amerykańskie albumy hip-hopowe z 2016 roku

W ubiegłym roku mieliśmy całkiem spory i dobry wysyp krążków rapowych zza oceanu jedne mniej drugie bardziej fajne. A wiadomo każdy lubi co innego i ma upodobanych swoich ulubionych artystów bardziej bądź mniej znanych. Ja przygotowałem listę tych albumów, które przykuły moją uwagę najbardziej i najlepiej mi się ich słuchało. No to zaczynamy.

Na pierwszy ogień idą 2 albumy Young Thuga: „SlimeSeason 3” i „Jeffery”. Przypadły mi one najbardziej do gustu i do tej pory kawałki z tych płyt mi się jeszcze nie znudziły. SlimeSeason 3 jest ostatnią płytą z tej trylogii jak zapowiedział Thugger więcej już nie będzie. Zrobił on nawet kameralny „pogrzeb” z tego powodu i powiedział „Wszystko co jest dobre musi się kiedyś skończyć”. Jeffery za to jest płytą, na której nazwy kawałków oznaczają idoli młodego rapera jak np. Floyd Mayweather czy Wyclef Jean. Oczywiście nie obyło się tutaj bez kontrowersji związanej z okładką albumu, na której raper nosi niebieską sukienkę co potem wytłumaczył, że w jego świecie każdy może być gangsterem nieważne czy nosi sukienkę czy szerokie spodnie.

Birds in the Trap Sign McKnight Travisa Scotta, myślę, I chyba nie tylko ja, że jest to bardzo średnie dzieło Amerykanina. Niektóre utwory wydają się na siłę przedłużone i za bardzo melodramatyczne,na szczęście większość taka nie jest. Po tak długim okresie czekania mógł zaprezentować nam coś lepszego bo na pewno go na to stać. Jak żartują inni internauci następna płyta z jego tempem ukaże się za 5 lat ;). Mam nadzieję, że następny album jaki zaprezentuje będzie lepszy od dwóch poprzednich i zobaczymy tam hity na miarę „Antidote”.

birds in the trap

Na koniec zostawiam album z początku roku Kevina Gatesa – „Islah”, o którym z miesiąca na miesiąc mówiło się coraz mniej, a jest to zdecydowanie najlepsze dzieło w karierze rapera. Nie umniejszając jego wcześniejszym kawałkom to dzięki hitom takim jak „ReallyReally” czy „2 Phones” zdecydowanie zyskał na sławie jak nigdy wcześniej, zauważyli go nawet reżyserzy filmowi „Suicide Squad” gdzie nagrał jeden z kawałków do filmu.