trojmiasto-odpoczynkowo-czyli-jak-spac-i-jakie-hotele-w-gdansku-wybierac

Trójmiasto odpoczynkowo – czyli gdzie spać w Gdańsku?

Wschodnia część polskiego wybrzeża skupiona wokół Zatoki Gdańskiej to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc zarówno dla turystów jak i innych odwiedzających te strony. Nic więc dziwnego, że do Trójmiasta co roku przyjeżdża coraz więcej osób. Według badań przeprowadzonych przez stronę internetową miasta – sam Gdańsk w 2016 roku ugościł ponad 750 tysięcy przyjezdnych! Pojawia się bardzo ważne pytanie – jak wybierać hotele w Gdańsku?

Czy hotel to odpowiedni pomysł?

recepcja hotelowa

Oczywiście! Instytucja hotelu od dziesiątek lat sprawdza się w naszej kulturze. Spanie w hotelu jest już raczej podstawą nie tylko wakacyjnych wyjazdów. Nawet gdy podróżujemy w interesach lub po prostu odwiedzamy znajomych, zatrzymujemy się w hotelu. I nie ma w tym nic złego. A wręcz przeciwnie – narasta tendencja do postrzegania nocowania w dobrym hotelu jako prestiżowego i luksusowego. A jeśli chodzi o Trójmiasto – miejsca noclegowe w Gdańsku mają się świetnie i na pewno chętnie przyjmą każdego podróżnego.

 

Jaki powinien być dobry hotel?

Hotel, który możemy uznać za niezły to taki, w którym będziemy czuli się jak prawdziwi goście. Natomiast hotel, który możemy uznać za świetny, nie pozwoli nam poczuć się inaczej niż w domu. To podstawowe kryterium oceny hotelu – nasze ogólne wrażenie. Ale – jak wiadomo – na ogólny odbiór wpływają pomniejsze elementy. I tak wymienić możemy poziom czystości obiektu, przychylność i kwalifikacje obsługi, wygląd budynku oraz wnętrza, udogodnienia technologiczne (takie jak winda, telewizor, karty magnetyczne do otwierania drzwi, itp.), a nawet jakość jedzenia (jeśli w hotelu działa restauracja lub bar). Wybierając się nad Motławę, warto wiedzieć, że istnieją miejsca, które spełniają wszystkie te wymagania, często nie zapominając o nawiązce.

 

Czy warto wybierać droższe hotele?

Pieniądze money

Warto. Ale jedynie pod warunkiem, że w parze z ceną idzie wysoka jakość. Zmorą naszych czasów są miejsca oferujące marne warunki, a żądające wysokich stawek za dobę. I nie można dziwić się brakowi stuprocentowego zaufania przyjezdnych mających niemiłe doświadczenia z różnych hoteli. Wyobraźmy sobie sytuację, w której płacimy 500 złotych za dobę za pokój, w którym od ściany odchodzi tapeta, dywan jest ubrudzony, a telewizor nie działa. Tak jak w naturze – wszystko powinno być wyważone. Jeśli tak nie jest – przepłacamy i denerwujemy się. Przy wyborze hotelu warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników w internecie – na różnych portalach tego typu na pewno da się znaleźć zakładki, które prezentują hotele oraz ich reputacje.

 

Podsumowanie: spać czy nie spać?

Jednogłośnie: spać! Ale najlepiej w godnych warunkach za odpowiednie pieniądze. Gdańsk co roku zaprasza z otwartymi ramionami podróżnych z całego świata, oferując im dobre noclegi w hotelach o wysokim standardzie.  Dzięki nim miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne.

Gdańsk Neptun Stare Miasto