kurtki

Puchówka jako świetna opcja na zimę

Nie wiemy, czy zdajecie sobie sprawę z tego, jakie było pierwotne przeznaczenie kurtki puchowej. Otóż była ona dedykowana alpinistom, którzy musieli dbać o ciepło swojego ciała w iście ekstremalnych warunkach. Jednak jak to bywa w modzie, z czasem pojawiły się inne, znacznie bardziej „miejskie” interpretacje tej kurtki, a dziś jest ona bardzo bezpieczną propozycją dla wszystkich pań, które poszukują nie tylko stylowych, ale także bardzo praktycznych opcji na chłodne miesiące.

Szukasz damskich kurtek? Sprawdź co ma dla Ciebie sklep Markowe Ubrania https://www.markoweubrania.com/kategoria/kurtki-plaszcze-d-tommy-hilfiger

Nieco historii

Pierwszą marką, która zainteresowała się puchówką, jako świetną alternatywą do zimowych płaszczy było Moncler, jednakże dziś na pewno zauważymy, że zarówno największe domy mody, ale także bardziej przystępne, lecz również ekskluzywne marki takie jak Ralph Lauren czy Guess chcą dać swoim Klientom, to co najmodniejsze na wybiegach największych miast świata. Dziś kurtka puchowa spełnia swoje zadanie nie tylko przy wyprawach na najwyższe szczyty górskie, ale także na co dzień!

Klasyczne wyjście

Jeżeli jesteśmy fankami prawdziwej tradycji w modzie, w bardzo prosty sposób możemy do niej nawiązać! Pomoże nam w tym pasek, którym obwiążemy się w talii. Nieco dłuższa puchówka, spięta paskiem z klamrą będzie świetnym pomysłem na romans klasyki z tym, co nowoczesne. Oczywiście tutaj także możemy zaszaleć i bawić się formą samego paska. Niekoniecznie musi on przyjmować swoją standardową formę, lecz równie dobrze może stać się wstążką czy innym, tego typu elementem.

Oversize

Dla tych pań, które szukają nieco więcej szaleństwa w swojej stylizacji z puchówką, możemy zaoferować fason oversize. Mimo tego, że pozornie wydaje się ona bardzo „głośna”, w bardzo prosty sposób możemy sprawić, że będzie ona pasować absolutnie każdej z kobiet, niezależnie od sylwetki i preferencji gotowych. Wystarczy sprawić, że reszta naszego ubioru będzie spokojniejsza i mniej szalona. Legginsy, sportowa bluza czy luźny T-shirt absolutnie wystarczą!

Podsumowanie

Kurtka puchowa to prawdziwa rewolucja modowa, która trwa od lat. Czas przerwać monotonie płaszczy na rzecz niestandardowej, nieco szalonej puchówki. Niezależnie czy nasza preferowana stylistyka jest nieco zachowawcza lub bardziej niestandardowa i charakterystyczna – na pewno znajdziemy coś dla siebie! Na co więc czekacie?