Osoba grająca w Pokemon GO, łapiąca Squirtle

Pokemon GO – gdzie grać w Gdańsku? Poradnik dla turystów

Chyba każdy gracz Pokemon GO, któremu zdarza się podróżować po Polsce lub świecie, już przed odbyciem podróży zastanawia się, czy w miejscu urlopu będzie gdzie łapać stworki i podbijać areny. Jeśli wybieracie się na wczasy do Gdańska i planujecie spędzić nieco czasu na grze, zajrzyjcie do naszego poradnika, w którym przedstawiamy najlepsze miejsca do zabawy!

Zajrzyj na Facebooka

Facebook to obowiązkowe miejsce dla każdego trenera Pokemon, które warto odwiedzić już przed wyjazdem na wakacje. W Trójmieście funkcjonuje kilka aktywnych grup, których członkowie zawsze służą pomocą i dobrą radą. W grupach można umawiać się na wspólne raidowanie i poprosić o dodanie do czatu na Messengerze, gdzie odbywa się większa część komunikacji pomiędzy graczami. Prawie każda dzielnica w Gdańsku (np. Oliwa, Śródmieście, Nowy Port) posiada własny czat – warto więc już przed podróżą zorientować się, gdzie będziemy mieszkać.

Park Oliwski

Park położony w Oliwie to jedno z najważniejszych miejsc na mapie trójmiejskiego trenera Pokemon. Na terenie obiektu znaleźć można nieco ponad 20 pokestopów i kilka aren (na 2 z nich – Pomnik Macierzyństwo i Przedwiośnie – regularnie odbywają się EX raidy). Ponadto, w parku znaleźć można akweny wodne, dzięki czemu złapanie wodnych stworków nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. To właśnie tutaj, w Oliwie odbywają się także lure party, które trwają zazwyczaj kilka godzin.

Gdańskie Śródmieście

Centrum Gdańska to miejsce, które bogate jest nie tylko w przepiękne, wartościowe zabytki, ale też w pokestopy. Na całym obszarze Śródmieścia jest ich ponad 100, a liczba stworków również nie rozczarowuje. Co więcej – przecinająca miasto Motława sprawia, że spacer nad jej brzegiem będzie prawdziwą gratką dla łowców wodnych stworzeń.

Mapa pokestopów na Gdańskim Śródmieściu
Mapa pokestopów na gdańskim Śródmieściu. Jest ich tam ponad 100!

Ze względu na możliwość połączenia gry ze zwiedzaniem, ten obszar Trójmiasta szczególnie polecamy turystom, którzy nie chcą rezygnować z którejkolwiek ze wspomnianych rzeczy. Dobrym pomysłem może być zatrzymanie się w hotelu w gdańskim centrum (np. Hotelu Długi Targ), które wydaje się rajem dla odwiedzających je trenerów.

Podsumowanie

Najlepsze miejsca na grę w Pokemon GO w Gdańsku to przede wszystkim Śródmieście oraz Park Oliwski. Turyści przebywający w innych rejonach Trójmiasta nie będą jednak rozczarowani – niemal każdy zakamarek metropolii może coś zaoferować, a znalezienie areny czy pokestopu głęboko w lesie wcale nie powinno sprawiać trudności!