krzesełko do karmienia dla dzieci z uroczym brzdącem

Krzesełka do karmienia dla dzieci – wygodne rozwiązanie dla dzieci i rodziców

Karmienie dziecka może przysparzać rodzicom sporo problemów. Niektórzy sadzają kilkumiesięcznego malucha na kolanach, ale coraz więcej osób decyduje się na wygodne krzesełko do karmienia, które zdecydowanie ułatwia podawanie posiłków. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Konstrukcja krzesełka do karmienia dzieci

Bardzo praktyczne są krzesełka klasyczne z regulacją tacek i siedziska, które można użytkować przez długi czas. Często są wyposażone w kółka, więc łatwo je przestawiać. Trzeba jednak pamiętać, że zajmują trochę miejsca. Innym rodzajem jest krzesełko składane, trochę podobne do klasycznego, ale mające tę zaletę, że montuje się je wyłącznie na czas posiłku. To świetna opcja przy niewielkim mieszkaniu albo częstych wyjazdach. Można również zdecydować się model mocowany dla blatu stołu za pomocą specjalnych zaczepów antypoślizgowych, z tym że stół powinien być bardzo stabilny i wytrzymały. Producenci proponują też krzesełka nadstawki montowane do zwykłych krzeseł.

Materiał wykonania krzesełek do karmienia

szare krzesełko do karmienia
krzesełko do karmienia (źródło: dwamichaly.pl)

Stelaż krzesełka może być drewniany, plastikowy lub z aluminium. Krzesełka drewniane są najcięższe, ale na pewno wyróżniają się estetyką wykonania i często łatwiej je wkomponować w styl mieszkania. Z kolei modele z tworzywa sztucznego charakteryzują się lepszą ergonomią. Przede wszystkim bezproblemowo zmienia się w nich kąt oparcia malucha, z reguły mają regulację wysokości i kółka do wygodnego przestawiania. Ponadto mniej kłopotów sprawia utrzymanie ich czystości. Warto jedynie zwrócić uwagę na rodzaj plastiku – czy jest w pełni bezpieczny dla malucha. Krzesełka dla dzieci wykonane z aluminium są bardzo lekkie, wyjątkowo trwałe i praktyczne.

Znaczenie ma również materiał siedziska, który powinien być miękki, wodoodporny, ale zarazem oddychający i antypoślizgowy. Sprawdzają się modele ze zdejmowaną tapicerką – w razie silnego zabrudzenia można ją wtedy uprać.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Bardzo ważna jest dobra stabilność krzesełka oraz stosowne certyfikaty i atesty, które dają pełną gwarancję jego bezpiecznego użytkowania. Krzesełko do karmienia powinno dobrze podtrzymywać plecy malucha, ale jednocześnie zapewniać swobodę ruchu górnej części ciała. Zaleca się wybór modelu z regulowaną wysokością i głębokością siedziska, a także z wygodnym podparciem dla stóp. W wielu sytuacjach przydają się również pasy bezpieczeństwa, dzięki którym dziecko nie wypadnie z fotelika. Warto decydować się na krzesełko ze zdejmowaną tacką.

A może krzesełko do karmienia 3 w 1?

Pomysłowość producentów nie ma granic. Proponują zatem modele, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Krzesełka do karmienia 3 w 1 przez pierwsze miesiące życia malucha sprawdzają się, jako leżaczek, a kiedy dziecko skończy pół roku łatwo je przekształcić w fotelik z tacką. Po demontażu uzyskuje się zaś krzesełko i stolik dla malca do zabawy. Pojawiły się nawet krzesełka do karmienia 5 w 1, które mają jeszcze inne rozwiązania dodatkowe, jak fotelik bujany.