jak-wybrac-dobra-firme-transportowa

Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Jeśli posiadamy biznes, w którym potrzebujemy przewozić lub wysyłać nasze produkty bądź inne rzeczy, które są duże gabarytowo ale nie zawsze, musimy się zastanowić nad wyborem firmy transportowej. To właśnie od niej w dużej mierze zależy jak będą nas postrzegać klienci i jak będzie u nich wyglądał nasz towar. To czy będzie on dostarczony na czas i w dobrym stanie wpływa na zadowolenia nabywców jak i na dalszą współpracę i opinię naszej firmy. Dzięki wybraniu dobrej firmy transportowej nie musimy się na zapas martwić o bezpieczeństwo jak i logistykę naszych wysyłek, ponieważ to nie nasze zadanie tylko właśnie ich. Można powiedzieć, że mamy kłopot z głowy, oczywiście do momentu kiedy coś nie nawali. Czym kierować się więc przy wyborze firmy transportowej?

Na początek wybierając firmę transportową musimy się zastanowić jaki rodzaj przewozu będziemy potrzebować. Istnieją oczywiście firmy, które specjalizują się w każdym rodzaju transportu ale większość z nich posiada jedną specjalizacje. A jest ich wiele mamy transport krajowy jak i międzynarodowy, drobnicowy, paletowy, lotniczy czy też ponadgabarytowy. Warto aby firma, na którą się zdecydujemy zajmowała się podstawowymi trzema rzeczami czyli: transport, spedycja i logistyka. Zaoszczędzi nam to wiele czasu i pieniędzy jaki mielibyśmy przeznaczyć na poszukiwanie i ustalanie kontaktów z nową firmą.

ciężarówki ustawione w rzędzie

Jeśli już upatrzymy sobie załóżmy 3 potencjalne firmy, zróbmy sobie rozeznanie może wśród naszych znajomych biznesmenów czy w Internecie aby dowiedzieć się jakie są o nich opinie. Dowiedzmy się jak najwięcej na ich temat, jakie mają doświadczenie z kim współpracowali dotychczas i jak byli współpracownicy się na ich temat wypowiadają. Z nowo powstałą firmą może być z takim rozeznaniem problem, ponieważ tych opinii za dużo nie będzie dlatego firmy z doświadczeniem działające od wielu lat mają lekką przewagę.

Na końcu musimy także zastanowić się nad ceną i budżetem jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na podjęcie pracy z firmą transportową, nie zawsze wysoka cena idzie z jakością wykonywania zadań ale zazwyczaj tak jest dlatego nie warto jest oszczędzać na naszym biznesie.