molo nad morzem

Czy mieszkanie nad morzem to dobry pomysł?

To pytanie może sobie zadawać każdy kto nigdy nie mieszkał na Pomorzu i nie wie jak tutaj na polskim wybrzeżu jest dobrze. Co roku są przeprowadzane badania na temat tego, w którym mieście żyje się w naszym kraju najlepiej. Systematycznie o ile mnie pamięć nie myli wygrywa w nich Gdynia czyli średniej wielkości nowoczesne miasto z dostępem do morza i innych atrakcji z tym związanych. Jest tam dosłownie wszystko od bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury sportowej po galerie handlowe i nowoczesne mieszkania, czyli to czego potrzebuje współczesna rodzina. Gdynia jest także częścią sławnego Trójmiasta, więc jeśli nam czegoś zabraknie możemy wyskoczyć do „sąsiadów”. Nie skupiajmy się tutaj jednak na poszczególnym mieście, a ogólnie jakie jeszcze zalety wynikają z mieszkania nad morzem. Jeśli trafimy na urlop z pogodą to nie musimy wyjeżdżać nigdzie za granicę, ponieważ plażę, bulwary i mola mamy pod nosem! Do tego wszystkie jeśli chcemy coś zjeść czy kupić to ceny wszystkich rzeczy są w naszej walucie. Oczywiście jest to tylko taki zamiennik na ostatnią chwilę, ponieważ wiadomo że każdy by wolał wybrać się na wakacje do Włoch czy Hiszpanii i podziwiać tamtejsze widoki, ale to zawsze coś.

Dalsze zalety z mieszkania na północy są też takie, że ludzie żyjący tutaj są bardziej życzliwi i otwarci na innych. Możliwe, że tak się dzieje dzięki powietrzu, które jest tutaj o wiele czystsze niż w innych częściach polski, a także zawiera więcej zdrowego jodu. Zaletą może być także sezonowość terenów nadmorskich, ponieważ ludzie przyjeżdżają w takie miejsca zazwyczaj tylko od Maja do końca Sierpnia, potem wszystko się już luzuje i mieszkańcy mają spokój. To właśnie w okresie jesienno-wiosennym można dostrzec prawdziwe piękno takich miejsc, kiedy jest tutaj cisza i spokój bez natłoku turystów, a z pozostałymi dla nas pięknymi widokami.

pomarańczowy zachód słońca na pięknej plaży

4 powody dlaczego warto mieszkać pod miastem: http://koscierski.info/wiadomosc,30535,4-powody-dlaczego-warto-zamieszkac-pod-miastem.html

Dość dużych wad i rzeczy przemawiających przeciwko mieszkaniu nad morzem nie znalazłem, jedyne co mi przychodzi do głowy to duża odległość od terenów górskich, coś za coś. Jedni wolą żyć w jednych warunkach, a drudzy w innych wszystko to kwestia gustu i upodobania. Jak się komuś znudzi zawsze miejsce zamieszkania można zmienić 😉.