Biżuteria i symbole – pomysł na prezent?

Jest wiele okazji do podarowania bliskiej osobie biżuterii – urodziny, Dzień Matki, święta Bożego Narodzenia, chęć wyznania uczuć bądź przypieczętowanie przyjaźni. Pozornie pomysł z biżuterią może być mało oryginalny, jednak nadal jest to pewny sposób na wywołanie uśmiechu na twarzy. Wystarczy jedynie skupić się na stylu osoby, której kupujemy prezent i dopasować do niej odpowiednie kolczyki lub naszyjnik. Możemy również postawić na symbol i w nim zawrzeć nasze uczucia.

Motyw serca

Często wykorzystuje się właśnie symbol serca. Kojarzy się głównie z miłością, oddaniem i głębokim uczuciem do danej osoby. Jakie jest jego pochodzenie? Pierwsze wzmianki możemy znaleźć w Biblii, gdzie serce było źródłem życia, które również wpływało na nasze decyzje. Sercem można było również manipulować. Później, np. w renesansie czyste serce oznaczało niewinność. Za czasów Młodej Polski górowało skojarzenie serca z patriotyzmem, męstwem i odwagą.

Skąd się wziął kształt symbolu?

Inspiracji do stworzenia serca w dzisiejszej postaci może być owoc sylfionu, wymarłej już rośliny. Podobno sok z sylfionu działał jako środek antykoncepcyjny lub poronny. Kształt również przypomina kobiece pośladki lub piersi (to skojarzenie może być bardziej prawdopodobne). Ci bardziej dociekliwi również wspominają o sercu krowy, które bardziej niż serce człowieka, przypomina ten znany symbol.

Pomysł na prezent dzisiaj

Współcześnie wszędzie możemy zauważyć ten symbol w użytku. Widzimy go na szyldach reklam, w podręcznikach, jako tatuaże, i oczywiście jako biżuteria. Pierścionki i naszyjniki w kształcie serca łączą w sobie pomysł na prezent i wyznawanie uczuć. Jednocześnie dajemy znać o emocjach i naszym podejściu oraz obdarowujemy prezentem. Jeśli nie chcemy przesadzić z przepychem, warto zastanowić się nad złotymi celebrytkami, zawieszkami lub złotymi kolczykami w kształcie serca (np. https://ergold.pl/13-kolczyki). Jeśli chodzi o sam motyw serca, ostatnio powstał nowy trend „heartilage”, który polega na przekłuwaniu małżowiny usznej, umiejscowieniu drucika i zgięciu go w odpowiednim kształcie. Z jednej strony ten symbol może i jest dosyć popularny i wydaje się banalny, jednak dzięki głębokim znaczeniu nadal jest używany. Jego ponadczasowość mówi sama za siebie.

Serce w prezencie

Biżuterię z motywem serca można podarować mamie na Dzień Matki, siostrze lub bliskiej przyjaciółce na urodziny oraz ukochanej osobie, nawet bez okazji. Dzięki takim kolczykom, naszyjnikowi lub pierścionku możemy okazać własne uczucia.