kot jedzący karmę
Zwierzęta

Czym karmić zwierzęta domowe? 5/5 (1)

Zwierzęta domowe wymagają od nas szczególnej opieki aby dobrze im się funkcjonowało w codziennym życiu i jednym z ważniejszych elementów o które musimy zadbać jest dostarczanie im odpowiedniego jedzenia. Koty jak i psy są zwierzętami mięsożernymi, które w dziczy praktycznie niczym innym się nie żywią oprócz mięsa. Dlatego my jako właściciele musimy zadbać o to aby nasze czworonogi jadły to czego potrzebują najbardziej czy to do rozwoju w młodych latach czy to do funkcjonowania na co dzień i przyswajania potrzebnych witamin.

Istnieje także kilka sposobów na które możemy karmić swoje zwierzaki. Jednym z nich będzie podawanie karmy suchej. Jest to chyba najbardziej potoczny i stosowany sposób przez większość posiadaczy czworonogów na całym świecie. Przy tym sposobie musimy tylko bardziej pilnować zasobów wody dla zwierzaka gdyż z tej karmy nie może on jej czerpać. Karma mokra za to jest zazwyczaj dodatkiem do karmy suchej, która jest stosowana od czasu do czasu ale są też tacy, którzy podają tylko taką, zwierzęta potrafią z niej pobierać wodę przez co nie potrzebują jej tak dużo w misce.

pies czekający na jedzenie

Jeśli nie chcemy korzystać z wyżej wymienionych sposobów to możemy także własnoręcznie przygotowywać jedzenie naszym pociechom co wymaga od nas pewnej wiedzy na temat co możemy podawać, a czego nie. Ponieważ poprzez nie wiedzę i złe przyrządzenie potraw możemy bardzo zaszkodzić naszemu psu czy kotu. Najrzadziej spotykanym na razie sposobem jest tzw. Dieta BARF, która polega na podawaniu zwierzakom surowego mięsa w takiej postaci w jakiej oni by je zdobyli sami. Podobno jej stosowanie wpływa bardzo pozytywnie na wiele czynników.